• Головна
  • У Воронежі планують побудувати церкву Київського патріархату

У Воронежі планують побудувати церкву Київського патріархату

Воронізька селищна рада виділила земельну ділянку на будівництво Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).

Як випливає з відповіді селищної ради виданню "Мій Вороніж", земельну ділянку виділили на клопотання архієпископа Сумського й Охтирського Мефодія.

"У зв'язку із зверненнями жителів Вашого селища про будівництво православного храму та згідно з відомими Указами та Розпорядженнями Президентів щодо повернення культового майна віруючим... просимо виділити земельну ділянку в районі вулиці Кошового, смт Вороніж під будівнитво православного храму", - йдеться у зверненні архієпископа Мефодія до селищного голови Валерія Ястребова.

100 5205

27 липня 2016 року Воронізька селищна рада дозволила Сумській Єпархії УПЦ КП розробити проект землеустрою. Під церкву виділяється 0,15 га на вулиці Кошевого, 25.

Voronizh Map Koshevohostreet

Список депутатів, які голосували за це рішення, відсутній на сторінці селищної ради.

100 5224

Архієпископ Мефодій у своєму зверненні не повідомляє про кількість мешканців селища, які хотіли б церкву Київського патріархату. Кількість віруючих Київського патріархату не відома й Воронізькій селищній раді.

Прес-служба УПЦ КП просить за коментарями звертатись до архієпископа Сумського й Охтирського Мефодія. Натомість він не відповів на лист "Мій Вороніж". 

Контекст

Українська православна церква Київського патріархату утворилась 1992 року. Вона є однією з трьох головних православних церков в Україні поряд з Українською православною церквою Московського патріархату та Українською автокефальною православною церквою.

У 1992 році УПЦ КП утворилась внаслідок об'єднання двох церковних груп, що обстоювали незалежність від Російської православної церкви: частини вірних та єпископату УПЦ-МП на чолі із Митрополитом Київським і всієї України Філаретом (Денисенком) та Української автокефальної православної церкви.

У тому ж році Московський патріархат наклав анафему на нинішнього предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Визнана православним світом УПЦ МП має в Україні понад 12 тисяч приходів. МП підпорядковується Російській православній церкві. 

Досі не визнаний Київський патріархат хоча й має понад 4 тисячі приходів, натомість, згідно з соціологічним дослідженнями TNS MMI, більшість українських православних асоціюють себе саме з Київським патріархатом.

Серед віруючих людей, 60% — це прихильники Київського патріархату, 24% відносять себе до Московського патріархату.

Bezyimyannyiy2


У червні парламент попросив патріарха Константинопольського Варфоломія надати автокефалію православної церкви України.

Народні обранці закликали Вселенського Патріарха до "активної участі у подоланні наслідків церковного поділу шляхом скликання під егідою Вселенського Патріархату Всеукраїнського об’єднавчого Собору, який би вирішив усі суперечливі питання та об’єднав Українське православ’я".

Своє звернення парламентарі аргументували також нібито підтримкою Російської православної церкви анексії Криму та проросійського руху на сході України.

Вони також попросили Константинополь скасувати Томос (указ, декрет - "Мій Вороніж") від 1686 року про приєднання Київської митрополії Константинопольського патріархату до Московського патріархату.

Російська православна церква різко розкритикувала парламентську ініціативу. Речник церкви Володимир Легойда заявив, що своїм рішенням депутати продемонстрували бажання позбавити Українську православну церкву "миротворчої ролі".

"Ними рухає зовсім не прагнення подолати розкол, не піклування про світ серед релігійних громад цієї країни, а бажання зробити Українську православну церкву заручником великої недалекоглядної політики, позбавити тієї неупередженої миротворчої ролі, яку вона відіграє в умовах цивільних негараздів", - заявив він.

За даними журналістів ТСН Тиждень, які висвітлювали Всеправославний собор у червні цього року, хоч питання Київського патріархату не обговорювалось на Криті "через ультиматум патріарха Кирила", але ця тема була популярною в кулуарах.

Як відомо, віруючі інших конфесій активно переслідуються в окупованому Росією Криму та підтримуваними Москвою незаконними збройними формуваннями на сході України 

blog comments powered by Disqus

Автор: